بسم الله الرحمن الرحیم

کد اقتصادی

کد اقتصادی

اخذ کداقتصادی در اصفهان

یکی از مهمترین وظایف تجار، شرکت ها و موسسات دریافت کد اقتصادی  است. تمامی شرکت ها تا دو ماه پس از ثبت شرکت موظف به اخذ کد اقتصادی و انجام امور مالیاتی مربوطه می باشند. دریافت این کد دارای اهمیت زیادی می باشد و جهت اموری همچون گرفتن کارت بازرگانی ، گواهی ارزش افزوده ، شرکت نمودن در مناقصه و مزایده ها ، عقد کردن هر گونه قرارداد تجاری با اشخاص حقیقی یا حقوقی ، ارائه اظهارنامه های مالیاتی و ارزش افزوده ضروری می باشد.

۱) افراد موظف به دریافت شماره اقتصادی

الف) افراد حقوقی که به ساخت و پخش کالا ، مونتاژ و همچنین به کارهای خدماتی مشغول هستند.

ب) افراد حقیقی که به ساخت و پخش کالا، مونتاژ و نیز کارهای خدماتی اشتغال دارند و دارای جواز کسب‌ وکار از مراجع مربوطه یا دارای محلی برای فعالیت تجاری می باشند.

۲) افراد غیر موظف به دریافت شماره اقتصادی

الف) مسجدها و هییت های مذهبی.

ب) افراد حقیقی که به فعالیت های هنری آهنگسازی و فیلمسازی و فعالیت‌های مرتبط ،طراحی، خطاطی ، نقاشی، ترجمه‌ کتب ، گرافیک ، ویراستاری ، و نویسندگی مشغول می باشند.

ج) افراد حقیقی که به فعالیت پیمانکاری اشتغال دارند و شرایط ذکر شده در بند ۱ قسمت الف را ندارند. (  مشروط براینکه میزان عهد یا مبلغ دریافتی همه تعهدهای آنها در یک‌ سال شمسی از مبلغ ۵۰ میلیون ریال بیشتر نباشد. )

مدارک لازم جهت اخذ شماره اقتصادی

  1. دریافت دفترچه از واحد اطلاعات و خدمات اداره ی دارایی و تکمیل آن
  2. دریافت فرم های مربوطه از واحد ثبت و شناسایی ادره ی دارایی و تکمیل آنها
  3. کپی از شناسنامه و کارت ملی کلیه ی اعضای هیئت مدیره
  4. کپی از آگهی تاسیس شرکت ثبت شده و تغییرات ثبتی آن در روزنامه (در دو نسخه)
  5. کپی از اساسنامه شرکت ثبت شده
  6. کپی از اظهارنامه ی شرکت مورد نظر
  7. کپی از سند مالکیت محل تاسیس قانونی شرکت که در روزنامه ی آگهی شده و یا کپی از قرارداد اجاره ی مورد تایید واحد مالیاتی محل قرارگیری ملک
  8. نامه از شروع یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی از این نامه پس از ثبت در دبیرخانه اسناد رسمی
  9. پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارایی

از آنجاییکه مراحل و مراتب ثبت کد اقتصادی زیاد است و معمولا افراد در زمینه پیگیری کد اقتصادی دچار مشکل شده ویا سوالاتی برای آن ها بوجود می آید، کارشناسان و مشاوران مؤسسه حقوقی اسپادانا آماده پاسخگویی به شما متقاضیان گرامی خواهند بود.