بسم الله الرحمن الرحیم

سیب سلامت

سیب سلامت

اخذ نشان سیب سلامت در اصفهان

نشان سیب سلامت از طرف وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، به محصولات غذایی و آشامیدنی ایمن و سالم که الگوی سلامتی و ایمنی مربوط به آیین نامه  را رعایت نموده اند اعطاء می شود .این آرم متشکل از نشان سازمان غذا و دارو با تصویر سیب رنگی است که بخش سمت راست آن آبی و سمت چپ به شکل برگ با رنگ سبز می باشد. برگ وسط آرم به صورت یک چشم طراحی شده است که نمادی از وظیفه نظارتی سازمان غذا و دارو است و برگ نیز به عنوان نماد رویش و زندگی نظارتی که تلاش در حفظ و ارتقای سلامت مصرف کننده دارد در نظر گرفته شده است.  برگ سبز رنگ دوم که در بالای نماد قرار داده شده است، نشان دهنده خط مشی متعالی سازمان بوده و روند ارتقای سازمان را نشان می دهد.

تفاوت های سیب با نشان سازمان غذا و دارو

نشان سازمان غذا و دارو به معنای اخذ پروانه تولید بر اساس ضوابط است ولی نشان سیب سلامت به این معناست که فرآورده مورد نظر، علاوه بر پروانه ساخت، موفق به دریافت گواهینامه سلامت و ایمنی نیز شده است.

معیارهای اعطای نشان سیب سلامت

۱-عدم داشتن مواد افزودنی شیمیایی سنتتیک

۲-به حداقل رساندن مقدار کالری فرآورده از طریق کاهش مصرف کربوهیدرات های ساده و چربی ها

۳-دقت به کاهش حداکثری آلاینده‌ها، فلزات سنگین، باقیمانده سموم، دفع آفات نباتی، باقیمانده سموم قارچی و حذف آن ها در فراورده‌ها

۴-به حداقل رساندن ترکیبات و عامل های خطرساز از قبیل اسیدهای چرب ترانس و اشیاع

۵-بهره بردن ا مواد افزودنی و ابتدایی طبیعی و ارگانیک

۶-تولید بهداشتی و صنعتی فرآورده های سنتی

۷-عاری بودن فرآورده از سم های قارچی ، باقی مانده سموم دفع آفات نباتی و داروهای دامپزشکی و عوامل آلودگی بیولوژیک

۸-به کارگیری سازوکارهای بهبود ارزش تغذیه ای فرآورده

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاوران ثبت اسپادانا تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی اسپادانا در خدمت متقاضیان گرامی می باشند تا کار دریافت نشان سیب سلامت را برای شما عزیزان در اسرع وقت انجام دهند.