بسم الله الرحمن الرحیم

ثبت علامت تجاری در اصفهان

ثبت علامت تجاری در اصفهان

ثبت برند در اصفهان

اگرچه نسبت به ثبت علامت تجاری یا برند جز در موارد استثنائی (به عنوا مثال طرح آئین نامه نصب و ثبت اجباری علائم صنعتی بر روی بعضی از اجناس داروئی و خوراکی و آرایشی) الزامی وجود ندارد ولی باید توجه داشت در حال حاضر تجارت و بازاریابی در هر حوزه ای به شدت ثبت علامت تجاری را ضروری می نماید چرا که:
چه بسا اشخاصی که پس از مدت ها تلاش و بازاریابی متعاقباً متوجه شده اند برند آنها بنا بر دلایل قانونی اساساً قابلیت ثبت ندارد بنابراین کلیه زحمات خود را بر باد رفته دیده اند.
چه بسا اشخاصی بعد از شناساندن و بازاریابی برند خود، رقبا نسبت به ثبت برند آنها اقدام نموده اند.
چه بسا اشخاصی که بعد از استفاده از یک برند متوجه شده اند برند مورد استفاده شان سابقا توسط شخص دیگر ثبت گردیده و به ناگاه در مقابل پرداخت خسارات های کلان قرار گرفته اند.
پس در عصر حاضر ثبت علامت تجاری یا برند اولین واساسی ترین گام در هر حوزه تجاری اعم از کالا و خدمات می باشد.
اگرچه درایران برای ثبت علامت تجاری و برند الزامی به گرفتن وکیل وجود ندارد ولیکن با استفاده از مشاوره وکلای متخصص در حوزه مالکیت صنعتی و آگاهی از مسائل حقوقی قبل و بعد از ثبت برند، به نحو چشم گیری در هزینه و وقت خود صرفه جویی نمایید تجربه نشان داده است در بسیاری از مواقع که اقدامات حقوقی توسط خود شخص بدون مشاوره با متخصّصین صورت گرفته به مراتب هزینه و زمان بیشتری از آنها تلف گردیده و در مواقعی به واسطه مسیر اشتباهی که طی شده دیگر اصلاح آن یا غیر ممکن می شود و یا بسیار دشوار و زمان بر خواهد بود.
دفتر ثبتی اسپادانا با وکلای متخصّص و کارآزموده در حوزه ثبت علامت تجاری یا برند، به نحو منحصر به فردی خدمات ذیل را به موکلین خود ارائه می دهد:
۱) انعقاد قراداد با دفتر ثبت اسپادانا شفاف و تضمینی بوده و در صورت انعقاد قرارداد الزاما هر تعداد برندی که موضوع قرارداد می باشد بدون اخذ هزینه مجدد بنام موکل ثبت خواهد شد.
۲) قبل از اقدام برند مدنظر در طبقات درخواستی سرچ و تمام ابعاد حقوقی آن بررسی و در صورت قابلیت ثبت نسبت به طی فرایند ثبت اقدام خواهد شد در غیر اینصورت از موکل نام جدیدی درخواست می شود.
۳) در صورت اقدام چنانچه به هر دلیلی برند درخواستی منجر به صدور اخطار رد گردید دفتر ثبت اسپادانا متعهد به اقدام به ثبت برند جدید بدون اخذ هرگونه هزینه ای بنام موکل خواهد بود. این اقدام بدون محدودیت و تا ثبت برند بنام موکل ادامه خواهد یافت.
۴) در صورت ثبت برند خود در دفتر ثبت اسپادانا از حمایت های حقوقی بعد از ثبت بهرمند خواهید شد.
مدارک لازم جهت ثبت برند:
• مدارک شناسايي (کارت ملی و شناسنامه)
• روزنامه تاسیس یا آخرین تغییرات دارندگان حق امضا برای شرکت ها
• جواز کسب يا جواز صنايع هر گونه مدرک قابل قبولی که دلالت بر فعالیت و اشتغال شما در آن بخش دارد.
• در صورتیکه علامت درخواستی شما دارای معنی غیر فارسی باشد داشتن کارت بازرگانی ضروری است البته در مواردی امکان ثبت بدون کارت بازرگانی نیز وجود دارد.
* سایر مدارک توسط دفتر ثبت اسپادانا تأمین خواهد شد.

در صورت داشتن هر گونه سؤال و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ثبت اسپادانا تماس حاصل فرمایید.