بسم الله الرحمن الرحیم

ثبت طرح صنعتی در اصفهان

ثبت طرح صنعتی در اصفهان

ثبت طرح صنعتی در اصفهان

نگاه کردن به اطراف شاید از جمله هنرهایی باشد که در وجود همه ما نهفته است اما تعداد محدودی به آن توجه می کنند و آن را پرورش می دهند. این هنر زمانی ارزشمند تر می شود که با دیدی عمیق به این هنر دیگران بنگریم. در برخی موارد با ایجاد تغییراتی کوچک در اشیا پیرامون می‌توان اثرات بزرگی به وجود آورد، تغییراتی که در برخی موارد تحولات بزرگی ایجاد می کنند و می تواند هر نگاهی را به خود جلب نماید. هر یک از این تغییرات منجر به خلق یک طرح صنعتی جدید می شود. هر طرح صنعتی باید برای تجاری سازی و حمایت از حقوق طراح ثبت شود. در این مقاله مطالبی درباره ثبت طرح صنعتی در اصفهان گردآوری شده است.

طرح صنعتی چیست؟

طرح صنعتی به جنبه های زیبا شناختی و شکل ظاهری یک محصول اعم از محصولات و فراورده های صنعتی ویا صنایع دستی و یا نحوه بسته بندی مرتبط می باشد و عامل مهم برای جذب مشتریان است ؛ بطوری که می توان گفت این جذابیت بصری یکی از مؤلفه های اساسی است که بر تصمیم مشتریان برای انتخاب یک محصول و ترجیح دادن آن بر محصولات و فراورده های دیگر تأثیر گذار می باشد . این تأثیر بویژه در فرضی که محصولات و فراورده های بنگاه ها دارای کیفیت یکسان باشند ، به مراتب بیشتر است؛ زیرا در این صورت ظاهر و زیبائی محصولات می تواند مشتری را برای انتخاب جذب کند. به عنوان مثال بسته بندی جدید یک محصول، طرح یک ظرف، طرح یک انگشتر و یا طرح شیرآلات بهداشتی.

همچنین طرح صنعتی برای یک بنگاه و شرکت ابزار مهمی است که بوسیله آن می تواند با عرضه محصولات دارای طرح های جدید و جذاب و منطبق با ذائقه مصرف کنندگان ، مشتریان زیادی را جلب و سهم بیشتری از بازار را تصاحب کند.

طرح صنعتی با ایجاد تفاوت در شکل و ظاهر کالا ،موجب تفاوت کالاهای بنگاهها هم می گردد و در نتیجه از ابزار های بسیار مهمّ در تدوین استراژی برندینگ و بازاریابی می باشد و با ایجاد بازار های جدید، باعث اقتدار و ارزش برند بنگاهها نیز می گردد.

مزایای ثبت طرح صنعتی در اصفهان

حمایت از طرح صنعتی در قالب سازو کارهای حقوقی، بویژه در قالب نظام خاص، این حق را برای طراح ایجاد می کند که مانع کپی و تقلید غیر مجاز از طرح توسط اشخاص ثالث شود تا بدین طریق بتواند از بازگشت مالی سرمایه گذاری انجام شده اطمینان حاصل کند. از سوی دیگر حمایت از طرح های صنعتی به نفع مصرف کنندگان و عموم مردم نیز خواهد بود؛ زیرا با گسترش رویه های عادلانه و صادقانه تجاری در بازار و تشویق خلاقیت ها موجب می گردد که از نظر زیبائی شناختی ، محصولات جذاب تری به بازار عرضه شود.

دفتر ثبت اسپادانا با وکلای متخصّص و کارآزموده در حوزه ثبت طرح صنعتی، به صوررت مستقیم و بی واسطه و با حداقل هزینه، به نحو منحصر به فردی کلیه امور ثبت طرح صنعتی را عهده دار خواهد شد.

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی در اصفهان

  1. تصویر کالا از ابعاد مختلف

  2. کپی کارت ملی یا شناسنامه طراح و مالک

  3. روزنامه تاسیس یا آخرین تغییرات دارندگان حق امضا برای شرکت ها

* سایر مدارک مورد نیاز توسط کارشناسان دفتر ثبت اسپادانا بعد از طی مراحل قانونی تامین خواهد شد.