بسم الله الرحمن الرحیم

ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان

ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان

دسته: ثبت شرکت

ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان

در شرکت سهامی عام قسمتی از سرمایه اولیه توسط مؤسسین و قسمت دیگری از طریق فروش سهام تأمین می گردد. مسئولیت سهامدادران در این شرکت فقط به میزان سهامشان است. یعنی هر فردی به اندازه سهمی که در شرکت دارد مسئول تعهدات و بدهی های شرکت است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی عام توسط موسسه حقوقی اسپادانا تنها کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای شرکت می باشد و سایر مدارک توسط کارشناسان ثبت اسپادانا با طی مراحل قانونی تامین می شود.

شرایط ثبت شرکت سهامی عام

در متن زیر به برخی از مهمترین شرایط ثبت شرکت سهامی عام اشاره شده است:

  1. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی عام پنج میلیون ریال است.

  2. تعداد سهامداران شرکت سهامی عام حداقل ۵ نفر است.

  3. تعداد مدیران ( هیئت مدیره ) شرکت سهامی عام حداقل ۵ نفر می باشد.

  4. مبلغ اسمی هر سهم در شرکت سهامی عام نباید از مبلغ ده هزار ریال بیشتر باشد.

  5. سهام شرکت سهامی عام قابل عرضه در بورس می باشد.

  6. شرکت های سهامی عام قادر به انتشار اوراق قرضه می باشند.

  7. برای تشکیل شرکتی با تعداد زیادی از شرکاء مناسب است چرا که شیوه های اداره آن کامل بوده و مقررات زیادی درباره نحوه اداره و شیوه مدیریت و اخذ تصمیم برای آن وضع شده است.

  8. در تصمیم گیری برای اداره این شرکت، رای اکثریت سرمایه ملاک است ، یعنی عده ای از شرکاء که بیش از نصف سرمایه شرکت را داشته باشند، هر چند ممکن است از لحاظ عددی این شرکاء در اکثریت نباشند.

  9. نقل و انتقال سهام در آن بسیار آسان است و نمی توان آن را منوط به موافقت شخص یا نهادی نمود.

  10. بانک های دولتی باید لزوماَ در قالب شرکت سهامی عام با سهام بانام تشکیل شوند و بانک های خصوصی و مؤسسات مالی و اعتباری باید در قالب شرکت سهامی عام یا شرکت تعاونی سهامی عام تشکیل شوند. ( ماده ۳۱ قانون پولی و بانکی کشور و ماده ۱۲ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ ق. ا )

مزایای ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان

مزایای شرکت سهامی عام برخی را وادار می ‌کند کسب ‌و ‌کار خود را در این قالب گسترش دهند. سهولت نقل‌ و ‌انتقال سهام، تجمع سرمایه‌ های کوچک برای تشکیل شرکت، محدودیت مسئولیت سهامداران در شرکت‌ های سهامی، جذب سرمایه از طریق انتشار اوراق سهام، استمرار و موجودیت شرکت ‌های سهامی و تعیین هیأت‌ مدیره در شرکت ‌های سهامی شماری از امتیازهایی است که برای تشکیل شرکت سهامی عام وجود دارد. به خاطر داشته باشید شرکت سهامی عام برای جلب سرمایه‎ های بزرگ تشکیل می‎ شود و تعداد شرکا در این شرکت زیاد است؛ بنابراین بهتر است یک جمع دوستانه یا یک خانواده برای کسب‌ و ‌کار خود شرکت مسئولیت محدود ثبت کنند یا صرافان و جواهر فروشان بهتر است شرکت تضامنی یا نسبی را برای فعالیت خود انتخاب کنند.

لازم به ذکر است که کلیه مراحل ثبت شرکت توسط وکلای مجرب مؤسسه حقوقی اسپادانا قابل انجام خواهد بود. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.