بسم الله الرحمن الرحیم

ثبت شرکت تضامنی در اصفهان

ثبت شرکت تضامنی در اصفهان

دسته: ثبت شرکت

ثبت شرکت تضامنی در اصفهان

در شركت تضامنی كلیه شركاء مسئول تعهدات شركت می‌باشند؛ چه در انجام معامله شخصاً مداخله داشته باشند؛ یا نداشته باشند. یعنی هر یك از شركای شركت در مقابل تمامی تعهدات شركت مسؤول است. اعتبار شرکت در گرو اعتبار شرکاست.از آنجایی که پذیرش شراکت در یک شرکت تضامنی به معنای پذیرش مسئولیت نامحدود در قبال بدهی‌های شرکت است؛ چنین شراکتی می‌تواند یک ریسک باشد. بنابراین ثبت شرکت تضامنی برای افرادی که به هم اعتماد کامل دارند مانند پدر و فرزند یا دو دوست معتمد که سرمایه چندانی هم برای تأسیس شرکت ندارند؛ مناسبتر است. علاوه بر این، اشخاصی که به دنبال کسب اعتماد مشتری هستند مانند صرافی‌ها نیز می‌توانند از ثبت شرکت تضامنی بهره ببرند. برای انتخاب نام شرکت تضامنی در نظر داشته باشید که قید عبارت شرکت تضامنی و اسم لااقل یکی از شرکا الزامی می باشد. اگر اسم تمام شرکا در نام شرکت آورده نشود باید کلماتی مانند “و شرکا” یا “و برداران” آورده شود. مدارک لازم جهت ثبت شرکت تضامنی در اصفهان کپی شناسنامه و کارت ملی شرکا می باشد. کارشناسان ثبت اسپادانا سایر مدارک را به طور قانونی تهیه کرده و مراحل ثبت را انجام خواهند داد.

تعهدات شرکا در قبال طلبکاران شخصی در شرکت تضامنی

اگر یکی از شرکا طلبکار داشته باشد، فرد طلبکارمجاز به مطالبه طلب خود از شرکت نیست، اما اجازه دارد که برای وصول طلب خود نسبت به سهم بدهکار از سود شرکت یا سهمی که در اثر انحلال شرکت به او می‌رسد؛ اقدام کند. اگر اموال شخصی بدهکار یا سهم او از سود شرکت کمتر از بدهی او باشد؛ طلبکار مجاز به ارائه تقاضانامه مبنی بر انحلال شرکت است.

تعهدات شرکا در قبال طلبکاران شرکت در شرکت تضامنی

از آنجایی که شراکت در شرکت تضامنی به معنای پذیرش مسئولیت تضامنی است؛ تک تک شرکا در برابر بدهی‌ها مسئول هستند.حتی اگر اموال شرکت جهت پرداخت کامل بدهی‌ها کافی نباشد؛ طلبکاران مجاز به اخذ طلب خود از یک نفر، از شرکا یا همگی آن‌ها است. حتی اگر میزان بدهی بیشتر از میزان سهم یکی از شرکا باشد؛ باز هم در قبال پرداخت بدهی موظف است.

جهت ثبت شرکت تضامنی و مشاوره رایگان ثبت شرکت با کارشناسان مؤسسه حقوقی اسپادانا تماس بگیرید.