بسم الله الرحمن الرحیم

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان

دسته: ثبت شرکت

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان

 در استان اصفهان یکی از پر متقاضی ترین شرکتها برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد. شرکت با مسئولیت محدود بین دو یا چند نفر برای امور اداری تشکیل می شود. اعضای شرکت می توانند با یکدیگر فامیل، دوست، آشنا یا اعضای یک خانواده باشند. در این شرکت سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی‌شود و مسئولیت هر یک از شرکا در قبال قروض و تعهدات شرکت فقط تا میزان سرمایه اش است. در نام شرکت هم باید عبارت با مسئولیت محدود قید شود تا کسانی که با شرکت معامله می کنند بدانند با شرکتی معامله می کنند که مسئولیتش محدود به سرمایه اش است. همچنین در نام شرکت نباید اسم هیچ یک از شرکا آورده شود، زیرا در این صورت فردی که نامش در اسم شرکت قید شده است در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت های تضامنی را خواهد داشت.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص؟

 یکی از سوالات متداولی که بسیاری از مشتریان با آن مواجه می شوند این است که ثبت شرکت با مسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص؟ در پاسخ باید گفت که ثبت شرکت با مسئولیت محدود ساده‌تر از ثبت شرکتهای سهامی میباشد و با حداقل دو نفر شریک می توان شرکت را تشکیل داد، در حالیکه برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل باید یک هیئت مدیره سه نفره و دو بازرس باشند. در شرکت با مسئولیت محدود دوره انتخاب مدیران بدون محدودیت میباشد، اما در شرکت سهامی باید هیئت مدیره هر دو سال و بازرسان هر یک سال تمدید و یا تعویض شوند. در شرکت با مسئولیت محدود باید تمام سرمایه در بدو تاسیس پذیره نویسی و پرداخت شود، اما این پرداخت ممکن است صوری باشد، اما در شرکت های سهامی خاص باید حداقل ۳۵ درصد سرمایه شرکت در هنگام تاسیس به حساب شرکت واریز و گواهی بانکی ارائه شود. همچنین در شرکت با مسئولیت محدود ورقه سهم الشرکه صادر نمی‌شود و این سهم الشرکه نمی تواند به صورت اوراق تجاری قابل انتقال صادر شود، اما در شرکت سهامی خاص نقل و انتقال سهام مشروط به موافقت مدیران شرکت یا مجامع عمومی آزاد است. همچنین برای شرکت در برخی از مناقصات و مزایدات و یا اخذ تسهیلات بانکی ممکن است شرکت سهامی خاص نسبت به شرکت مسئولیت محدود برتری داشته باشند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان

 در صورتی که تمایل دارید صفرتا صد امور ثبتی شرکت خود را به ثبت اسپادانا بسپارید تنها با ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی شرکا می توانید شرکت خود را به ثبت برسانید و سایر مدارک مورد نیاز توسط موسسه حقوقی اسپادانا تامین می گردد . در نظر داشته باشید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ابتدا باید حداقل دو نفر شریک وجود داشته باشد، همچنین باید میزان سرمایه شرکت، میزان سهم الشرکه هر شریک، سمت هر شریک، آدرس و کد پستی محل فعالیت، دارندگان حق امضا در شرکت، پنج نام به ترتیب اولویت برای شرکت و کلیاتی از موضوع فعالیت نیز قبل از ثبت مشخص گردند. در صورتیکه به اطلاعات بیشتر نیاز دارید با مشاوران ثبت اسپادانا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.