بسم الله الرحمن الرحیم

ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان

استان اصفهان یکی از استان های مهم اقتصادی کشور می باشد و فعالان تولید، پیمانکاری، مشاوره و خدمات بسیاری در این شهر مشغول به کار هستند. توجه به این نکته برای کلیه صاحبان مشاغل ضروری است که امروزه جهت انجام هرگونه فعالیت اقتصادی موفق به ثبت برند تجاری نیاز داریم و عدم ثبت برند، اشخاص را در معرض خسارت های بسیار سنگینی قرار خواهد داد از این رو موضوع ثبت برند در اصفهان حائز اهمیت می باشد.

ثبت برند در اصفهان

اگر چه هر شخص می تواند با مراجعات به اداره ثبت علائم تجاری که در تهران واقع است شخصا نسبت به ثبت علامت تجاری یا برند خود اقدام نماید و الزامی به گرفتن وکیل وجود ندارد ولی با بهره گیری از مشاوره وکلای متخصص در حوزه مالکیت صنعتی و آگاهی از مسائل حُقوقی قبل و بعد از ثبت برند، به طور قابل توجهی در هزینه و وقت خود صرفه جویی نمایید. تجربه نشان داده است در بسیاری از مواقع که اقدامات حقوقی توسط خود شخص بدون مشاوره با متخصّصین صورت گرفته به مراتب هزینه و زمان بیشتری از آنها تلف گردیده و در مواقعی به دلیل طی مسیر اشتباه، دیگر اصلاح آن یا غیر ممکن می شود و یا بسیار دشوار و زمان بر خواهد بود.

دفتر ثبتی اسپادانا با وکلای مجرب و متخصّص در زمینه ثبت علامت تجاری در اصفهان (ثبت برند، ثبت مارک، ثبت لوگو)، به صورت ویژه خدمات ذیل را به مشتریان خود ارائه می دهد:

 • انعقاد قراداد با دفتر ثبت اسپادانا شفاف بوده و حق الوکاله پس از ثبت برند اخذ خواهد گردید.

 • قبل از اقدام برای ثبت، برند مورد نظر در طبقات درخواستی جستجو شده و تمام ابعاد حقوقی آن بررسی می شود، در صورت قابلیت ثبت نسبت به طی فرایند ثبت اقدام خواهد شد. در غیر اینصورت، از موکل نام جدیدی درخواست می شود.

 • در صورت اقدام، چنانچه به هر دلیلی برند درخواستی منجر به صدور اخطار رد گردید دفتر ثبت اسپادانا متعهد به اقدام به ثبت برند جدید بدون اخذ هرگونه هزینه ای بنام موکل خواهد بود. این اقدام بدون محدودیت و تا ثبت برند بنام موکل ادامه خواهد یافت.

 • در صورتی که برند خود را از طریق موسسه اسپادانا به ثبت برسانید، از حمایت های حقوقی بعد از ثبت بهرمند خواهید شد.

مزایای ثبت برند در اصفهان

با وجود اینکه برای ثبت برند یا علامت تجاری جز در مواردی خاص (به عنوان مثال طرح آئین نامه نصب و ثبت اجباری علائم صنعتی بر روی بعضی از اجناس داروئی و خوراکی و آرایشی) الزامی وجود ندارد ولی باید توجه داشت در حال حاضر برای تجارت و بازاریابی موفق در هر حوزه ای ثبت برند ضروری می باشد. چرا که افراد زیادی هستند که پس از مدت ها تلاش و بازاریابی، متوجه شده اند که علامت تجاری آنها بنا بر دلایل قانونی اساساً قابلیت ثبت ندارد بنابراین کلیه زحمات آنها بر باد رفته است. برای افرادی هم پیش آمده است که بعد از شناساندن و بازاریابی برند خود، رقبا نسبت به ثبت برند آنها اقدام نموده اند. همچنین ممکن است بعد از استفاده از یک برند متوجه شده باشند که برند مورد استفاده شان قبلا توسط شخص دیگر ثبت گردیده و به ناگاه در مقابل پرداخت خسارات های کلان قرار گرفته اند.

پس در عصر حاضر ثبت علامت تجاری یا برند اولین واساسی ترین گام در هر حوزه تجاری اعم از کالا و خدمات می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان

مدارک لازم جهت ثبت برند اشخاص حقوقی در اصفهان

 • کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه

 • روزنامه تاسیس یا آخرین تغییرات دارندگان حق امضا برای شرکت ها

 • جواز کسب يا جواز صنايع یا هر گونه مدرک قابل قبولی که دلالت بر فعالیت و اشتغال شما در آن بخش دارد.

 • در صورتیکه علامت درخواستی شما دارای معنی غیر فارسی باشد داشتن کارت بازرگانی ضروری است البته در مواردی امکان ثبت بدون کارت بازرگانی نیز وجود دارد.

مدارک لازم جهت ثبت برند اشخاص حقیقی در اصفهان

 • کپی کارت ملی و شناسنامه

 • جواز کسب يا جواز صنايع یا هر گونه مدرک قابل قبولی که دلالت بر فعالیت و اشتغال شما در آن بخش دارد.

 • در صورتیکه علامت درخواستی شما دارای معنی غیر فارسی باشد داشتن کارت بازرگانی ضروری است البته در مواردی امکان ثبت بدون کارت بازرگانی نیز وجود دارد.

(سایر مدارک توسط دفتر ثبت اسپادانا تأمین خواهد شد.)

در صورت داشتن هر گونه سؤال و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ثبت اسپادانا تماس حاصل فرمایید